Egr Arıza Çözümü

  • Anasayfa
  • Egr Arıza Çözümü Nedir ?

Egr Arıza Çözümü

Egr (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) Nedir ?

 

EGR (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) araç yakıtı yanarken meydana gelen azot oksit (NOx) emisyonunu minimuma çevirmek için kullanılan bir parçadır.Araç EGR arızası verdiğinde aracınızda oluşan problemleri dikkatlice analiz ederek doğru sonuçlar almak oldukça önemlidir.EGR (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) ile sorun yaşayan araç sahipleri bizi arayıp Egr İptali hakkında bilgi alabilirler.

 

EGR (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) Arızları Nelerdir?

 

EGR (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) arızası sonunda karşılaşacağınız sorunlar:

 

 

  1. Çoğunlukla araç sıkıştırıldığında EGR kapağı açılır ve çekiş düşer. (Sık Karşılaşılır)
  2. Çekiş bozulmalarına sebebiyet verdiği için yakıt tüketimi artar.
  3. Araç göstergesinde arıza lambalarının yanmasına sebep olur.
  4. Aracın geç çalışmasını ve teklemelere sebep olur.
  5. Kurumdan dolayı araç siyah duman atar. (Sık karşılaşılır)

 

Ve bunun gibi birçok hata ile karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda bizi arayabilirisiniz.

 

EGR Arızası (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) Çözüm Yöntemleri

 

 

Egr Valfi Temizliği: Egr valfinin araçtan sökülerek temizlenmesi Egr’nin kurum bağlama sebepleri araştırılmadan söküp temizlemek tekrardan kesinlikle kirlenmesine neden olacaktır. Bu nedenle Egr Valfi Temizleme 'yi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

Egr Valfi Değişimi: Araca uygun parçanın alıp yenisini takılması Egr valfinin sıfırı ile değişimidir. Fakat araçta EGR kurum bağlamasının başka nedenleri varsa sıfırı ile değişim yapsanızda aynı sorun ile karşılaşırsınız .

 

Egr Valfi İptali : Egr valfi iptali motor beyini üzerinden yazılım ile iptal edilmesi, EGR (Egzoz Geri Dönüşüm Valfi) çözümlerindeki en net garantili çözümdür.

Yazılım olarak beyinden uygulama yapıldıktan sonra gerekirse EGR Valfinin arasına demir bir sac parçası koyulur ve tekrardan EGR ile alakalı hiçbir sorun yaşamazsınız firmamız EGR Iptali uygulamasına ömür boyu garanti vermektedir.