Dpf Arıza Çözümü

  • Anasayfa
  • Dpf Arıza Çözümü Nedir ?

Dpf Arıza Çözümü

DPF (Dizel Partikül Filtresi) nedir ?

Dpf İptali yaptırmak isteyen müşterilerimiz bizlere başvurmaktadır.Dizel Partikül Filtresi, araç üreticileri tarafından partikül parçacıklarının yakılması ile hava kirliliği önleyen bir filtredir. Dizel Partikül Filtresi tıkandığında, Araç çekişi düşmesi, arıza lambası yanması vb. sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Dizel Partikül Filtresi (DPF) çoğunlukla  sakin veya şehir için kullanımında DPF tıkanması meydana gelmektedir. Sonrasında şehir dışına veya boş bir yola çıktığınızda aracınızı yüksek devirlerde kullanmanız Dizel Partikül Filtreliniz tıkanmasını önleyebilir fakat araç üreticileri bu tıkanmayı önlemesi için aracın yüksek devirlerde çalışmasını öngörüyor sonuç olarak aracın içindeki partikül filtresinin içinde tuttuğu partikül parçacıkları bir şekilde doğaya karışıyor. Bu işlemi Dizel Partikül Filtresi kırılmadıysa veya erimediyse söküp manuel olarak temizlettirebilir veya Dpf iptali ettirebilirsiniz. Manuel temizlemede geçici çözüm sağlansada kalıcı çözüm Dizel Partikül Filtresini boşaltıp, Partikül İptali yaptırmaktır. Egr Partikül Servisi olarak firmamızda bütün bu işlemlerin çözümünü sağlamaktayız.

 

Dizel Partikül Filtresi (DPF) Arızası Belirtileri ?

Dizel Partikül Filtresini Arızasında ortaya çıkan sorunlar;

  1. Araç Çekiş Bozukluğu
  2. Yakıt Tüketimi Artışı
  3. Araç göstergesinde yanan arıza lambaları
  4. Aracın Turbo sorunları çıkarması
  5. Egzoz’dan duman atması

Ve birkaç problemle daha karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dizel Partikül Filtresi Arızası Çözüm Yöntemleri ?

 

Dizel Partikül Filtresi Değişimi : Bu Yöntem oldukça maliyetli bir işlemdir. Araç modeline göre fiyat farklılıkları göstersede, genellikle en yüksek meblalar tutan işlem budur.

 

Dizel Partikül Filtresi Temizliği : Bu Yöntem Dizel Partikül Filtrenizin temizlenmeye uygun olduğu durumlarda yapılan işlemdir.Fakat garanti söz konusu değildir çünkü Dizel Partikül Filtresi’nin tıkanması için farklı nedenler olabilmektedir. Ve temizliğinden sonra tekrar tıkanma söz konusu olabilir bunun bir garantisi yoktur.

 

Dizel Partikül Filtresi İptali (DPF iptali) :  Dizel Partikül Filtresini yazılım olarak iptal ettirdikten sonra dilediğiniz egzozcuda veya bizim bünyemizde Dizel Partikül Filtresi kazanını güvenle boşalttırabilirsiniz. Bu çözüm ömür boyu garantilidir. Tekrardan bu problem ile karşılaşmaz, araç çekişi artır, yakıt tasarrufu sağlarsınız. Partikül ile ilgili yanan arıza lambalarına ömür boyu veda edersiniz.

 

 

Ve şunu bilmeniz gerekirki dosyalarımız kendi firmamız tarafından yazılmaktadır. Dpf iptali sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.